logo_gminy.png

Projekt "Wsparcie dzieci niepełnosprawnych" został dofinansowany przez Wójta Gminy Bodzanów.

 

W ramach projektu "Wsparcie dzieci niepełnosprawnych " 11 lipca 2017 r. dziesięcioro  dzieci do lat 13 wyjechało wraz z opiekunami na termy do Uniejowa. Kompleks Termalno-Basenowy, zaoferował naszym dzieciom gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. W kompleksie znajdują się baseny kryte i otwarte. Niecki zewnętrzne i osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną. W kompleksie mieści się basen  solankowo - uzdrowiskowy z ciepłą wodą  oraz niezależny basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą. Termy Uniejów są miejscem, w którym każdy znalazł coś dla siebie: pływalnia, gorące solanki, basen i komora lodowa, zjeżdżalnie, jacuzzi i innych atrakcji wodnych. Wszystkich zrelaksowanych po chwilach spędzonych w nieckach basenowych zaprosiliśmy do restauracji na obiad.W ramach projektu równoczesnie odbywa sie terapia psychologiczna. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radość naszym dzieciom, które na co dzień zmagaja się z różnymi chorobami. Mamy nadzieję ,że w  przyszłym roku pozyskamy większe środki finansowe, które pozwolą na szersze nasze działania.

20045859_1678009748924336_2033085058_n.jpg                      20046076_1678010828924228_1342621306_n.jpg

 


Warsztaty Hipoterapii

26 czerwca 2017 r. odbyły się warsztaty hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych w Stadninie Ogierów w Łącku w ramach projektu „Wsparcie dzieci niepełnosprawnych” Projekt ten został dofinansowany przez Wójta Gminy Bodzanów.

DSC02894.JPG

DSC02920.JPG

Państwowe Stado Ogierów w Łącku powstało w 1923 r. na mocy decyzji Prezydenta RP., jako jedno z pierwszych stad w niepodległej Polsce. Stado Ogierów w Łącku położone jest na atrakcyjnym terenie – w otoczeniu lasów i nad zalewem. Oprócz hipoterapii dzieci skorzystały z plenerowej jazdy konnej zaprzęgiem oraz zwiedziłystadninę. Wrażenia dzieci były niesamowite.

DSC02936.JPG

 

Hipoterapia stanowi formę rehabilitacji społecznej wieloprofilowej dzieci z niepełnosprawnością, która poprawia ich funkcjonowanie w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Obecność konia jako terapeuty oraz wykorzystanie jego specyficznych właściwości sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna przynosząca wymierne efekty przy systematycznej pracy rehabilitacji społecznej. Dzieci cierpiące z tytułu niepełnosprawności mogą przynieść specyficzne dla siebie korzyści z zajęć hipoterapeutycznych we wszystkich obszarach funkcjonowania:

  • fizycznym (podniesienie sprawności dzieci, poprawa ich równowagi, orientacji w przestrzeni, normalizacja napięcia mięśniowego)
  • emocjonalno – motywacyjnym (wzrośnie motywacja dzieci do działania, wzrośnie poczucie własnej wartości, nastąpi wzrost samooceny, zmniejszą się zaburzenia emocjonalne dzieci)
  • poznawczym (nastąpi poprawa percepcji wzrokowej i słuchowej, uwagi, pamięci, mowy, myślenia itp.)
  • społecznym (rozwinie się relacja społeczna dzieci)Ten wyjazd to kropla w morzu Waszych potrzeb, ale będziemy się starać, aby kontynuować te działania.

Bardzo dziękuję Paulinie Bogiel-Szafaryn i Kasi Klimczewskiej za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

 DSC02944.JPG

 

Mirosława Żaglewska

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

 

UWAGA !

Rozpoczynamy nowy projekt !

dzieci_2560x1600_025.jpg

Trwa rekrutacja  do projektu "Wsparcie Dzieci Niepełnosprawnych"

W ramach projektu zapewniamy bezpłatne uczestnictwo dzieci w:

  • terapia z psychologiem-terapeutą behawioralnym
  • hipoterapia
  • kąpiele solankowe w Uzdrowisku Wód Termalnych w Uniejowie

Warunki uczestnictwa :

  • orzeczenie dziecka o stopniu niepełnosprawności
  • dziecko w wieku do 13 lat

Zgłoszenia dzieci do projektu  pod nr. tel: 24/2607908

lub e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt jest realizowany z dotacji otrzymanej od Wójta Gminy Bodzanów w wys. 5.000 zł w ramach przeprowadzonego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację działań w gminie Bodzanów na rzecz osób niepełnosprawnych.

 


 

Koordynator projektu

Paulina Bogiel-Szafaryn

Projekt dofinansowany ze środków "Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Mazowsze Lokalnie"
realizowanego przez Fundację Fundusz  Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz  Stowarzyszenie Europa i MY

Polityka Bezpieczeństwa

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOKÓŁ w Bodzanowie 2016 |  Realizacja: Hedea.pl