Galeria zdjęć z realizacji zadania

 

logotypclaim czerony pl

 

Projekt ZDROWY SENIOR dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Otrzymana dotacja 10.000 zł


 Prezentacja-Sway /podsumowanie  realizacji zadania  Zdrowy Senior/

 

 


 

Cel główny zadania to: Zwiększenie integracji międzypokoleniowej seniorów i młodzieży gimnazjalnej oraz podniesienie świadomości seniorów w zakresie profilaktyki uzależnień mieszkających na terenie Gminy Bodzanów.

Miejsce realizacji: Konferencje odbędą się w Szkole Podstawowej w Bodzanowie, warsztaty w Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Stanowie w gminie Bodzanów.

Bezpośredni odbiorcy zadania: Seniorzy 60+ oraz młodzież gimnazjalna z terenu Gminy Bodzanów.

Pośredni odbiorcy to pracownicy samorządowi, nauczyciele, dorośli, społeczeństwo lokalne, instytucja kościoła, internauci.

 

W ramach zadania zorganizowaliśmy:

  • Dwie konferencje dot. profilaktyki uzależnień.

Pierwsza konferencja „Młodzi-Seniorom” odbyła się 18 listopada 2017 i była poświęcona seniorom. W działania zostali zaangażowana młodzież, która zaangażowała się w przygotowanie konferencji oraz przygotowanie dla seniorów inscenizacji dot. profilaktyki uzależnień „Uzależnienie w oczach młodych”. Młodzież opowiedziała seniorom o problemach współczesnej młodzieży w zakresie inicjacji alkoholowej. Podczas konferencji odbyła się prelekcja profilaktyka uzależnień oraz psychologa. Seniorzy otrzymali materiały profilaktyczne. Zwieńczeniem konferencji była wspólna integracja młodzieży z seniorami przy muzyce, wymiana doświadczeń, czerpanie energii i wzajemnych inspiracji życiowych.

Druga konferencja „Seniorzy-Młodym” odbyła się 5 grudnia 2017 r. i była poświęcona młodzieży. W działania zostali zaangażowani seniorzy, którzy zaangażowali się w przygotowanie konferencji oraz przygotowali dla młodzieży inscenizację dot. profilaktyki uzależnień „Uzależnienie w oczach seniorów”. Seniorzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach w profilaktyce uzależnień. Podczas konferencji odbyła się prelekcja profilaktyka uzależnień oraz psychologa. Młodzież otrzymała materiały profilaktyczne dot. seniorów. Zwieńczeniem konferencji była wspólna integracja seniorów z młodzieżą przy muzyce. W celu organizacji konferencji zostały przygotowane plakaty promujące i zaproszenia.

Przygotowanie dwóch konferencji i ich medialność oraz nastawienie na integrację pokoleń miało na celu zwiększenie świadomości o problemach do tej pory nie zauważalnych na terenach wiejskich dot. nadużywania alkoholu przez seniorów.

  • Zorganizowano cztery warsztaty edukacyjno-profilaktycznych dot. uzależnień

Zostały przygotowane warsztaty dla 10 seniorów uczestników Dziennego Domu pobytu Senior-Wigor w Stanowie. 4 spotkania po 2 godziny. Tematem warsztatów były sposoby radzenia sobie z problemami uzależnień oraz profilaktyka: aktywność fizyczna i psychiczna, zdrowy tryb życia.

  • Zorganizowano wyjazd integracyjny dla 20 seniorów i 20 młodzieży do Teatru Dramatycznego w Płocku na sztukę komediową pn.: MAYDAY II w dniu 19.11.2017 r.

 

       Autor i koordynator  projektu  Mirosława Żaglewska

      

Projekt dofinansowany ze środków "Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Mazowsze Lokalnie"
realizowanego przez Fundację Fundusz  Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz  Stowarzyszenie Europa i MY

Polityka Bezpieczeństwa

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOKÓŁ w Bodzanowie 2016 |  Realizacja: Hedea.pl